Mit állíts be egy WIFI Routeren?

Bevezetés

Egy WIFI Router rengeteg funkciót, lehetőséget és beállítás kínál manapság és ezért is fontos, hogy a lehető legkörültekintőbben állítsuk azt be. Manapság már a gyártók az első beüzemelésnél végig vezetik a felhasználót a legfontosabb pontokon, ezzel segítve azt.

Router adminisztráció adatok

Egy új router beüzemelését mindenféleképpen az adminisztrációs adatok (felhasználónév és jelszó) cseréjével érdemes kezdeni. Ezzel csökkenthetjük a támadási felületet. Sose használjuk a jó öres Admin – Admin felhasználónév jelszó párost.

WIFI jelszó – WEP, WPA, WPA2 és WPA3

Ebben a témában nagyon fontos, hogy a WIFI jelszónál is használjunk megfelelő magasabb szintű szabványt. A legmagasabb jelenleg a WPA3. Ezt valószínűleg a legfrissebb rendszerek és eszközök támogatják jelenleg. Mindenképpen érdemes figyelembe venni, hogy lesznek olyan eszközök, amik csak a WPA2-t támogatják. Ekkor érdemes azt beállítani.

Manapság már gyárilag beállított jelszóval érkeznek a routerek, amit szintén a router alján találnak meg a felhasználók. Természetesen ezt nyugodtan testre lehet szabni. De fontos, hogy megfelelő nehézségű jelszót válasszanak ki.

WIFI hálózati név (SSID)

A WIFI hálózati név, más néven SSID, fog megjelenni a csatlakozásnál a telefonunkon, laptopunkon, tabletünkön vagy egyéb WIFI kompatibilis eszközünkön. Minden WIFI-s router esetén a gyártó beállít egy alap hálózati nevet, amit a router alján megtalálhat a felhasználó. Ha teljesen egyediek szeretnénk lenni, akkor ezt a router beállításaiban átállíthatjuk vagy akár a haladó felhasználók ki is kapcsolhatják. Ezzel növelve a biztonságot.